Pogaçe të hapura

Pogaçe të hapura

Përbërësit

2 gota qumësht i vakët
1 maje
1 gote vaj
1 luge te çajit kripë
2 luge te gjelles sheqer
miell
Përmbi
djathë
te kuq te vezes

Pogaçe të hapura

Hapat

1

Majën, qumështin dhe sheqerin e përziejmë në një enë, pastaj ia shtojmë vajin, kripën, miellin dhe e përzieni mirë glazurën.

2

Brumin e përgatitur e lëni në pritje, pas pritjës e ndani në copa të vogla.

3

Në midis të çdo cope ose pogaçe e vendosni pak djathë dhe e mbeshtjellni pogaçën.

4

E preni në midis pogaçën dhe e lyeni me të kuqët e vezës, e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje