Pogaçe pa majë

Pogaçe pa majë

Përbërësit

Gjysme gote të ujit vaj
2 vezë
1 gotë qumësht
1 lugë të çajit kripë
1 lugë kripë
3 gota miell
1,5 Pluhur pjekje
Në brendësi
1 tas djathë
gjysme tube majdanoz
Përmbi
1 te kuq te vezes
susam

Pogaçe pa majë

Hapat

1

Të gjithë përbërësit përveç miellit i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni.

2

İa shtoni miellin dalë nga dalë dhe e përzieni brumin, pastaj e mbyllni me folje dhe e lëni të qëndroj rreth 25-30 minuta.

3

Pas pritjës brumin filloni ta ndani në copa të vogla, ia vendosim përbërësit e brendshëm dhe i mbyllni pogaçet.

4

Pogaçet i lyeni me të kuqët e vezës dhe i vendosni në tepsinë e lyer me vaj, pogaçet i pjekëni për 25-30 minuta në temperaturë 200 gradë celsius.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje