Pogaçe me miell misri

Pogaçe me miell misri

Përbërësit

3 gota miell
2 gota miell misri
2 vezë
1 Pluhur pjekje
150 gr gjalpë
1 gotë të çajit vaj
3 lugë të gjellës jogurt
1,5 lugë të çajit kripë

Pogaçe me miell misri

Hapat

1

Përveç miellit të gjithë përbërësit e tjerë i derdhni në një enë dhe i përzieni.

2

Dalë nga dalë ia shtojmë edhe miellin, e përziejmë brumin mirë.

3

Nga brumi filloni të ndani disa copa dhe me dorë ia japni formën e rrumbullakët.

4

Pogaçet e formuara i rëndisni në tepsi dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje