Pogaçe me koper

Pogaçe me koper

Përbërësit

1 margarin ose 250 gr gjalpe
1 gotë vaj
2 vezë
4 lugë të gjellës jogurt
2 lugë të gjellës uthull
2 lugë kripë
1 Pluhur pjekje
1 tubë koper
miell
Në brendësi
djathë

Pogaçe me koper

Hapat

1

Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni.

2

Do të përfitoni një brumë të butë, brumin e ndani në copa të vogla, ia vendosni djathin dhe i mbyllni.

3

Pogaçet e formuara i rëndisni në tepsi, i lyeni me të kuqët e vezës dhe susam.

4

Tespinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius dëri sa të skuqen pogaçet.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje