Pogaçe me djathë

Pogaçe me djathë

Përbërësit

1 margarinë
2 vezë
1 gote te çajit vaj vegjetal
gjysme gote te çajit jogurt
1 Pluhur pjekje
5 gota miell
qimnon
djathë

Pogaçe me djathë

Hapat

1

Në një enë të thelle e vendosim margarinën dhe përbërësit e tjerë përveç miellin.

2

I përziejmë mire, pas përzierjes fillojmë ta shtojmë miellin dale nga dale,( sasia e miellit mund të ndryshoj prej gotës që e përdorni).

3

Brumin e ndani në copa të vogla, ia vendosni djathin dhe e bëni mbylljen e pogaçeve.

4

Në letrën e pjekjes i vendosni pogaçet dhe e lyeni me të kuqet e vezës. Të gjithë sipërfaqes ia derdhim një luge të gjellës vaj vegjetal.

5

Në temperaturë 180 grade celsius i pjekim.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje