Pije verore me luleshtrydhe

Pije verore me luleshtrydhe

Përbërësit

5 gota qumësht
5 luge te gjelles miell misri
1 gote sheqer
1 luge te gjelles margarinë
1 vanilje
Për sosin e luleshtrydhes
1 tas luleshtrydhe
1 gote te çajit sheqer
disa pika lëng limoni

Pije verore me luleshtrydhe

Hapat

1

Krem karamelin e shkrijmë pastaj ia shtojme vaniljën, margarinen dhe e përziejmë.

2

Glazurën e përgaditur e ndajmë në tasa, luleshtrydhet i vendosim në tenxhere shtypim me pirun, përmbi ia derdhim sheqerin dhe e vëmë në zjarrë, në zjarr e lëmë derisa të fryhet.

3

Pastaj e marrim nga zjarri dhe ia derdhim tek krem karameli që është në tasa.

4

I vendosim në frigorifer për ftohje, dhe do të jetë e gatshme për ta provuar këtë shijë freskuese verore.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje