Pide me mish

Pide me mish

Përbërësit

1 kg mish
1 kg qepë
500 gr speca
1 tube majdanoz
3 domate
kripë
biber i kuq
biber i zi
1 luge te gjelles vaj vegjetal
1 luge te gjelles gjalpë

Pide me mish

Hapat

1

Qepët i grimjë në copa të imta, pastaj në blendar i hedhim specat, domatet, majdanozin dhe i grijme që të gjitha, i përziejmë mirë të gjitha.

2

Petët i shtrijmë dhe në to vendosim glazurën e përgatitur.

3

İ vëmë në furrë për pjekje në temperaturë mesatare.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje