Patate të pjekura me vezë

Patate të pjekura me vezë

Përbërësit

4 patate
2 qepë
2 gota ujë
2 decilitra vaj
ereza te thata
kripë dhe piper i zi

Patate të pjekura me vezë

Hapat

1

Në një enë rezistuese ndaj zjarrit qitni qepën e grirë, pastaj shtoni pataten e prerë në feta, erëzat dhe vajin dhe që të gjitha përzieni me dorë.

2

Pastaj qitni ujë dhe futeni në furrë shporeti në 250 gradë celsius që të piqet.

3

Tundni shtesën nga vezët, vaji, erëzat dhe mielli dhe që të gjitha qitni sipër patateve.

4

Futeni sërish në furrë që të piqet.

5

Në patatet e pjekura të nxehta mund të qitni edhe pak kaçkavall të grirë në rende.

6

Ju bëftë mirë!

Komento ose bëj një pyetje