Patate të mbushura me mish

Patate të mbushura me mish

Përbërësit

2 patate mesatare
disa shtresa mish të terur
1 vezë
pak gjalpë
kripë dhe piper i zi

Patate të mbushura me mish

Hapat

1

Patatet i preni në mes dhe hiqjani pjesën e brendshme me lugë.

2

Masën e nxjerrë, copëtojeni sa më shumë që mundni.

3

Shtresat me mish të thatë, pritini në copëza të vogla.

4

Përziejini tërë këto dhe shtojani vezën e thyer. Kripë e piper sipas dëshirës dhe përziejeni tërë masën.

5

Më pas mbushini pjesët e zbrazëta të patateve dhe vendosini në tiganin e lyer me pak vaj.

6

Piqini në furrë në 220 gradë Celsius, për 20 minuta, apo derisa sipërfaqja e tyre të marrë ngjyrë ari.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje