Patate në pica

Patate në pica

Përbërësit

6-7 patate te paqeruara
3 luge te gjelles Krem djathi
Suxhuk
djathë kaçkavall të grirë
1 qepë
miser
ullinj
2 luge te gjelles gjalpë
kripë
biber

Patate në pica

Hapat

1

Patatet pastroni mirë, dhe zieni në ujë.

2

I vendosni në enën e pjekjes, bëni shtypjen e patateve me ndihmën e lugës së kuzhinës.

3

Patatet i lyeni me gjalpë, kripe dhe biber të zi. I vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius për 30 minuta.

4

Pas ftohjes, e lyeni me krem djathë, kaçkavall, suxhuk, ullinj, misër dhe përsëri kaçkavall. E vëni prap në furrë për pjekje, për 15 minuta.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje