Patate me zbukurime

Patate me zbukurime

Përbërësit

9-10 patate mesatare
2 luge te gjelles vaj vegjetal
gjysme koper
1 luge te gjelles biber i kuq
gjysme luge te gjelles biber i zi
kripë
Për ta zbukuruar
miser
turshi
të kuq specë

Patate me zbukurime

Hapat

1

Patatet i premë në copa të vogla dhe i ziejmë me pak kripe, pastaj i kullojmë prej ujit.

2

Ia derdhim vajin vegjetal dhe i shtypim patatet, ia hedhim erëzat, koperin dhe i përziejmë.

3

Pastaj glazurën e hedhim në ndonjë silikon të zbukurimit qe e keni.

4

Ia vendosni përbërësit e zbukurimet dhe e shërbeni.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje