Parfe

Parfe

Përbërësit

1 biskota
1 shllag krem
1.5 gota qumësht
1 kg luleshtrydhe
2- copa banane
1 tas çokollatë

Parfe

Hapat

1

Krem shllagun e përziejmë me qumësht, biskotat i thejme në copa të vogla.

2

Luleshtrydhet dhe bananet i premë në copa të vogla dhe ia shtojmë.

3

Çokollatën e shkrire ia shtojmë dhe e përziejmë mire.

4

Glazurën e vendosni në një ene për pritje ose në tasa dekorative, pastaj të cilën e fusim në frigorifer për ftohje.

5

Pas ftohjes i hedhim, çokollatë përmbi.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje