Pallaqinka me dy përbërës

Pallaqinka me dy përbërës

Përbërësit

20gr djathë kremoz
4 vezë
sheqer vanile sipas dëshirës

Pallaqinka me dy përbërës

Hapat

1

Përzieni vezët dhe djathin krem në blender. Nëse nuk keni blender, mund të përdorni mikserin.

2

Përbërja patjetër duhet të bëhet krejt e lëmuar.

3

Pastaj lëreni të qëndrojnë një minutë derisa vaji në tavë të nxehet.

4

Piqni pallaqinkat derisa të skuqen dhe mbushni me yndyrë apo përbërës të tjerë të cilët i preferoni.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje