Omlet me kërpudha

Omlet me kërpudha

Përbërësit

2 vezë
2 copë kërpudha
pak kripë
pak magdanoz I grire imet
2-3 lugë vaj për fërgim

Omlet me kërpudha

Hapat

1

Perziejme vezen me pirun,shtojme kripen sipas shijes,shtojme kerpudhat e grira ne fleteza.magdanozin e grire imet dhe perziejme.

2

Ne nje tigan ngrohim vajin ne max dhe fergojme sikurse pallaqinkkat(palpetat).

3

Pasi omleti te fergohet nga njera ane me ndihmen e luges se madhe rrjete e rrotullojme ne anen tjeter me kujdes qe te mos shkaperderdhet.

4

Servojme te ngrohte me jogutr,ajvar etj.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje