Nga buka petë mëngjesi

Nga buka petë mëngjesi

Përbërësit

1 bukë bajat
2,5 gota miell
2 gota ujë të vakët

Nga buka petë mëngjesi

Hapat

1

Bukën preni në copa të vogla dhe vendosni në blendar.

2

Bukën e copëtuar vendosni në një pjatë të thellë dhe përmbi ia shtoni ujin e vakët, miellin dhe brumin e ngjeshëni mirë, 30 minuta e lëni në pritje.

3

Pas pritjës brumin filloni ta hapni me t’hollues, formoni petë të holla dhe përmbi i lyeni me gjalpë.

4

Petët e formuara i fërgoni në tigan me pak vaj.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje