Muffina me rrushë të thatë

Muffina me rrushë të thatë

Përbërësit

4 vezë
2 gota të çajit sheqer
2 gota të çajit vaj
2 gota të çajit jogurt
5 gota të çajit miell
2 Pluhur pjekje
2 vanilje
1 limon nerende
rrush i thatë

Muffina me rrushë të thatë

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin i tundëni në një enë pastaj ia shtoni vajin, jogurtin, dhe limonin e bërë nerende.

2

Miellin, pluhur pjekjën, dhe vaniljën ia shtojme glazurës, e bëni përzierjën mirë të cilën e derdhni në letrat e muffinit.

3

Nga kjo masë do ti përfitoni 24 muffina të cilave përmbi ia vendosni rrushin e thatë, muffinat i vendosni për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje