Muffina me boronica

Muffina me boronica

Përbërësit

1 gotë qumësht
1 gotë vaj
1 gotë sheqer
4 vezë
1 Pluhur pjekje
3 gota miell
250-300 gr boronicë

Muffina me boronica

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin i tundëni mirë, vajin dhe qumështin ia shtoni përzierjës.

2

Pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë glazurës, glazurën e derdhni në kallëpa të muffinit.

3

Secilit muffin ia vendosni nga 2-3 copa të boronicës të cilat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje