Mish i bardhë me mustarde (më i mirë se në cilindo restoran)

Mish i bardhë me mustarde (më i mirë se në cilindo restoran)

Përbërësit

800 gr mish i bardhe pule
200 gr senf mustarde
kripë
piper i zi
piper i kuq
vegete
vaj për fërgim
2 vezë
miell
prezle grize misri

Mish i bardhë me mustarde (më i mirë se në cilindo restoran)

Hapat

1

Mishin e bardhe e prejm ne feta te holla derisa eshte dhysem i ngrire.

2

Secilen nga fetat e mishit e kriposim pak ne te dyja anet.

3

Ne njeren ane e lyejm me mustarde,kalojme neper miell,vezet e tundura dhe ne fund neper perzierjne e vegetes,prezles(therrime buke) dhe grizes.

4

Fergojm en vaj te nxehte nga te dyja anet derisa te merr ngjyre te kuqrremt.

5

Servojm me pure patatesh ,oriz etj ose si meze tanim per festat e fundvitit

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje