Mini pica me bukë të ftohët

Mini pica me bukë të ftohët

Përbërësit

5 feta buke te ftohet(nga dita e djeshme)
5 fleteza djathë kaçkavall (fleteza per toste)
70 gr përshutë
50 ml salcë domates(kecap)
Rigon
vaj urlliri
disa kokrra ullinj

Mini pica me bukë të ftohët

Hapat

1

Pjeset e bukes i lyejm me salcen e domates,shtojme pershuten e prere ne fleteza,nga nje pjese fleteze kackavalli dhe nga disa kokrra ulliri.

2

Shtojme pak rigon persiper dhe pjekim ne furren e parangrohur 220 grade per 15 minuta

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje