Mini keka

Mini keka

Përbërësit

2 vezë
1 gote sheqer
gjysme gote vaj vegjetal
gjysme gote qumësht
1 Pluhur pjekje
miell
2-3 luge te gjelles kakao

Mini keka

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin e përziejmë mire, pastaj ia shtojmë qumështin, vajin vegjetal dhe kakaon.

2

Ndërsa miellin dhe pluhur pjekjen ia shtojmë tani dhe e përziejmë mirë të gjithë përbërësit.

3

Glazurën e vendosim në silikonat e kekut ( silikonat i mbushim me glazure deri në midis, për shkak të fyerjes që do të behet).

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje