Milfoja me qofte

Milfoja me qofte

Përbërësit

6 pete milfoj
Për qofte
200 gr mish
kripë
erëza
Për garniturë
1 spec i kuq
1 spec i gjelber
Përmbi
kaçkavall

Milfoja me qofte

Hapat

1

Përbërësit e qoftës i përziejmë mirë, qoftet i fërgojmë pak.

2

Specat i premë në pjesë të holla, milfojave ia preni skajet duke e bërë hapësirën për të vendosur qoftet.

3

Pastaj ia vendosni qoftet, specat dhe përmbi kaçkavallin.

4

Milfojat i rëndisni në tepsi për pjekje derisa të skuqen.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje