Mëngjes i lehtë

Mëngjes i lehtë

Përbërësit

2 domate
4 speca
100 gr djathë
100 gr kaçkavall
50 gr gjalpë
3 vezë
1 lugë kripë
10-12 copa të bukës

Mëngjes i lehtë

Hapat

1

Domatet i premë në copa të vogla së bashku me specat, në një enë i rahim vezët, ia shtojmë djathin, domatet, specat dhe erëzat.

2

Copat e bukës i vendosim tek letrat e pjekjës në tepsi, përmbi ia vendosni përzierjën e grimcuar.

3

Tepsinë e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje