0 0
Mantija

Mantija

  • Mesatare

Përbërësit

Mishi:
1kg mish te bluar
2 qepë
1luge kripë
biber të zi
biber të kuq
Brumi:
1.5kg miell
0.7decilitra ujë
1luge kripë
150gr gjalpë

Ruajeni kete recetë

Ju duhet të kyqeni apo regjistroheni që të ruani recetat tuaja të preferuara në koleksione.

  • Mesatare

Hapat

1

Mishin e bluar e kaurdisim me qepë, kripë, biber të kuq dhe biber të zi dhe e lëmë të ftohet.

2

Brumin e pitës e ndajmë në 20 kuleqë dhe i lëmë të mbuluar me picetë kuzhine së paku 15 min.

3

Së pari i hapim kuleqët me t‘hollues sa madhësia e pjatës, pastaj i rreshtojmë një mbi një duke i spërkatur me nga një lugë yndyrë (gjalpë të shkrirë dhe vaj).

4

Petën me 20 kuleqët (katmerin) e hapim me duar sa madhësia e tepsisë (40cm) dhe e prejmë ne katrorë të vegjël (perafersisht 50 copë).

5

Në secilin katrorë e fusim nga një lugë mish të kaurdisur dhe duke i mbledhur skajet e brumit i formësojmë mantijat. Mantijat i rreshtojmë në tepsi, ua hedhim sipër yndyrën e mbetur dhe i fusim në furrë të nxehur.

6

Mantijat i pjekim për afër 40 min. në temperaturë prej 200 °C

Ruajeni kete recetë

Ju duhet të kyqeni apo regjistroheni që të ruani recetat tuaja të preferuara në koleksione.

Loading...
Falemnderit për vleresimin tuaj. Ky vleresim së shpejti do të jetë ne liste pasi ne të analizojme atë.

Vlersimet e Recetes

Average Rating:
(5)
Total Reviews: 1
BlertaSpahiu

Une i pergatita, me dolen shume te shijshme!