0 0
Makarona me peshk ton

Makarona me peshk ton

  • Mesatare

Përbërësit

250gr makarona
160gr peshku ton
2 speca
1grusht majdanoz
2luge vaj ulliri
1 lëng limoni
2-3 thelpinj hudhre
kripë
piper i zi

Ruajeni kete recetë

Ju duhet te Kyqeni apo regjistrohuni qe te shtoni apo te fshini recetat tuaja te preferuara

Makarona me peshk ton

  • Mesatare

Hapat

1

Në një tenxhere zieni makaronat. Në anën tjetër pritini hollë specat, shtojini sipër thelpinjtë e grirë hollë të hudhrave, vajin, lëngun e limonit, kripën, piperin, majdanozin dhe peshkun ton të cilit ja keni hequr vajin më përpara.

2

Së fundmi përzijini këto me makaronat e sapoziera (të cilave nuk do ti keni hedhur yndyrë tjetër).

Ruajeni kete recetë

Ju duhet te Kyqeni apo regjistrohuni qe te shtoni apo te fshini recetat tuaja te preferuara

Vlerso Receten

Vlersimet e Recetes

Nuk ka vleresim për këtë recetë ende