Makarona me mish dhe sos

Makarona me mish dhe sos

Përbërësit

4 fileto pule
250-300 gr kërpudha
2 luge te gjelles sos curry
biber i zi
kripë
vaj vegjetal

Makarona me mish dhe sos

Hapat

1

Ne nje tenxhere hidhni pak vaj dhe mishin e prere fergone.

2

Shtoni kerpudhat,erezat dhe perzieni.

3

Shtone sosin dhe ne temperature te ulte perzieni.

4

Pastaj largoni nga tenxherja dhe mund te beni sherbimin.

5

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje