Lulelakër e pjekur

Lulelakër e pjekur

Përbërësit

1 lulelakër
Për sos
1 gote jogurt
1 vezë
1 luge te gjellës vaj vegjetal
1 luge te çajit kripë
1 luge te çajit biber i zi
1 luge te çajit biber i kuq
1 luge te çajit trumzë
Përmbi
1 gote djathë kaçkavall i grirë

Lulelakër e pjekur

Hapat

1

Lulelakrën ndani në copa të vogla, dhe pastroni mire.

2

Për te përgatit sosin përzieni të gjithë përbërësit.

3

Lulelakrën vendosni në enën e pjekjes, sosin e përgatitur ia derdhni përmbi pastaj edhe kaçkavallin e grire.

4

Në temperature 180 grade celsius e pjekeni deri sa të skuqet.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje