Llokuma me suxhuk

Llokuma me suxhuk

Përbërësit

3 gota miell
1 gote jogurt
1 vezë
1 luge te cajit karbonat
1 luge te gjelles uthull
1 luge te gjelles kripë
Për brenda
Suxhuk
kackavall
Për ti fërguar
1.5 gote vaj

Llokuma me suxhuk

Hapat

1

Miellin vendosni në një enë të thellë, pastaj ia hidhni vezën, uthullën, karbonatin dhe përzieni brumin, 10 minuta lëni në pritje.

2

Brumin ndani në dy copa, filloni ta bëni hapjen e brumit me ndihme të t holluesit, në midis i hidhni kaçkavall dhe suxhuk ( mund ti shtoni edhe domate, djathë).

3

E bëni hapjen e brumit tjetër dhe pas hapjes ia vendosni përmbi.

4

Me gote të ujit i jepni formën, i fërgoni në vaj deri sa te skuqen.

5

Ju bëftë mirë!

Komento ose bëj një pyetje