Limonatë

Limonatë

Përbërësit

6 limona
2 gota sheqer pluhur
9 gota ujë
fletë te nanes

Limonatë

Hapat

1

Lëvorën e limonit e bëni nerende në një enë të thellë, përmbi ia hedhni sheqerin pluhurin dhe e përzieni.

2

Përmbi i derdhim lëng të limonit dhe rreth 30 minuta e lëmë në pritje,

3

Glazurën që e lamë në pritje ia derdhim ujin dhe e vëmë në kullojse, limonatën e përgatitur e derdhim në shishe të xhamit.

4

Limonatën e derdhim në gotë dhe e shërbejmë një fletë të nanës dhe disa copa të akullit.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje