Lepur me domate

Lepur me domate

Përbërësit

1 lepur
300gr domate
1luge majdanoz
1 thelbë hudhër
1 gjethe dafine
1gote verë e bardhë

Lepur me domate

Hapat

1

Lajme lepurin dhe e fshijme me leter kuzhine. Ne nje tenxhere te gjere dhe te thelle hedhim 3luge vaji dhe gjalpin e me pas skuqim ne te hudhren e qerruar dhe te shtypur. Bashkojme lepurin dhe e skuqim lehte ne te gjitha anet. Ne fund si te kete marre faqe e shuajme me vere dhe e leme te avulloje.

2

Shtojme dafinen, domatet e prera ne kubike jo shume te vegjel, proshuten e ndare ne shirita. Kripim, lyejme me piper dhe leme te zjeje perreth 1 ore e 30'

3

Kontrolloni qe lengu te mos thahet, nese eshte e nevojshme shtoni pakez uje here pas here. Kur te kete perfunduar zjerrrja e zbukurojme me majdanoz.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje