Leçenik (krelan misri)

Leçenik (krelan misri)

Përbërësit

1 kg miell misri
3 tasa kos
1 ajkë
3 vezë
200 gr djathë
150 gr puter të shrirë
1 luge kripë
1 paketim pluhur paste

Leçenik (krelan misri)

Hapat

1

Mielli, kosi, vezët, kripa, djati dhe puteri i shkrirë perzihën mirë dhe zbrazën ne tepsi te lyer me yndyrë.

2

Leçeniku pjekët afër 45 mn. në temperaturë prej 200 C dhe servohët me kosë, turshi, djathë etj…

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje