Lazanjë në shtëpi (me produkte BIO)

Lazanjë në shtëpi (me produkte BIO)

Përbërësit

Përbërsit për petat:
2 vezë
1 gote qumësht (gota 200ml)
½ gote vaj
Pak kripë
Maje gishtash sodë bikarbone
miell
Përbërsit për mbushjen:
500-600 gr mish i bluar
3 qepë
2 thelpinje hudher
100 ml vaj
500 ml salcë domatesh
kripë
piper i zi
piper i kuq
veget
Rigon
200 gr djathë
200 gr kaçkavall

Lazanjë në shtëpi (me produkte BIO)

Hapat

1

Perzihen vezet,qumeshti,vaji dhe ne te shtohet pak krip dhe mjae gishtash sode bikarbone.

2

Ne kete mase shtojme miell gradualsiht derisa te behet nje brum i bute nga i cilin ndajm 4 toptha.

3

Secilin nga topthat e hollojme me petes ne tavolinen e permillur ne forme drejkendshe sikurse ne foto.

4

Petet i leme te thahen derisa te pergadisim mbushjen.

5

Ne nje ene te thelle qesim qepet e grira,hudhren,dhe fergojme ne vaj derisa te zbuten(qepet dhe hudhren e grijme me bluares te perimeve e ne munges ti grijme sa me imet).

6

Pastaj shtojme mishin,shtojme melmesat,dhe fergojme edhe per 15 minuta.

7

Pastaj shtojme salcen e domates dhe leme te ziej edhe per 5 minuta dhe largojme nga zjarri.

8

Ne tepsin per lazanje te lyer me vaj shtrijme njeren nga petet e holluara,shtonje nje shtrese nga mbushja me mishin(duke pasur kujdes qe mbushja te na mjaftoj per 4 shtresa).

9

Pastaj shtojme pak djath te thermuar, pak kackavall ne rende.

10

Pastaj prap peten.prap mbushja(sikurse ne foto) dhe ne fund perfundojme me shtresen me mishin dhe kackavallin ne rende.

11

Ne shtresen e fundit nuk shtojme djathe.

12

Pjekim ne 200 grade per 30 minuta.

13

P.S kesaj lazanje nuk i shtojme salce meshamel sepse mjaftueshem zbutet sepse petat jane akoma te fresketa dhe te buta,si dhe te gjitha produktet jane BIO,te perpunuara vet.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje