Lakror me petë të gatshme

Lakror me petë të gatshme

Përbërësit

500 gr petë për pite
500 gr spinaq
250 gr djathë i fresket
200 ml ajkë e thartë (shmant,pavllake)
100 margarinë
100 ml vaj
1 vezë
kripë

Lakror me petë të gatshme

Hapat

1

Spinacin e pastrojme,grijme dhe kriposim.

2

Shtrydhim me duar qe te leshoje lengun e tepert

3

Perzijem me djathin,ajken dhe vezen.

4

Petet I shtyrijme ne tavolinen e punes dhe sterpikim me perziejne e vajit dhe margarines se shkrire.

5

Ne secilen pete qesim nga mbushja me spinac,djath dhe veze.

6

Peten e mbeshjellim ne forme roleje dhe rolene e mbeshtjellim ne forme te rrumbullaket dhe secilin byrek te rrumbullaket e qesim ne tespi te lyer me vaj.

7

Persiper lyejme me perzierjen e vajit dhe margarines.

8

Pjekim ne 220 grade per 30 minuta.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje