Lakra të mbushura

Lakra të mbushura

Përbërësit

350 gr mish
1,5 gota oriz
1 qepë
majdanoz
Biber i zi
kripë
qimnon
1 lugë salcë
1 lugë vaj vegjetal
lakra të ziera

Lakra të mbushura

Hapat

1

Të gjithë përbërësit i përziejmë në një enë, fletat e lakrave i vendosim në një pjatë.

2

Secilës lakër ia vendosim përzierjën e mishit, lakrat e mbështjellim dhe i vendosim në tenxhere.

3

Përmbi ia derdhim 1 lugë salcë dhe vaj vegjetal, tenxherën e vëmë në zjarrë për pjekje në temperaturë mesatare.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje