Lakër e grirë turshi

Lakër e grirë turshi

Përbërësit

5 kg laker
4-5 speca speca djeges ose padjeges
4-5 karrota
Shellira:
3 l ujë
700 ml uthull
150 gr kripë
150 gr sheqer

Lakër e grirë turshi

Hapat

1

Grijme imet lakren karrotat dhe specat

2

Te gjitha i perziejm mire ne nje ene te madhe

3

Perzijme vecmas ujin,kripen,sheqerin dhe uthullen

4

Ne enen me lakren e grire shtojme shelliren,perziejm dhe leme per 2-3 ore

5

Me pas lakrat e grira i veme neper kavanoze,pastaj mbushim me shelliren e mbetur ne ene

6

Mbyllim mire hermetikisht dhe leme ne vend te fresket

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje