Lahmaxhuna të vogël

Lahmaxhuna të vogël

Përbërësit

2 petë
250 gr mish
2 qepë
4-5 speca
3 domate
majdanoz
kripë
erëza
Për ti lyer petët
gjysmë gote të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit ujë

Lahmaxhuna të vogël

Hapat

1

Majdanozin e premë në copa të vogla së bashku me specat, qepën, domatët dhe e përziejmë në një enë me mishin dhe erëzat.

2

Petët i shtrimë dhe i lyejmë me përzierjën e vajin dhe ujit, dy petë i vendosim një mbi një.

3

Një tabëll të filxhanit e vendosim përmbi petë dhe ia japim formën lahmaxhunave të vogël pastaj ia derdhim përmbi përzierjën e mishit.

4

Lahmaxhunat i vendosim në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius, pas pjekjës përmbi ia shtyrdhim një limon.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje