Lahmaxhuna praktik

Lahmaxhuna praktik

Përbërësit

8 gota miell
1 maje
3,5 gota ujë të vakët
kripë
Përbërësit e mishit
1 gotë të çajit vaj vegjetal
500 gr mish
3 qepë
3 speca
3 domate
1 lugë të gjellës Salce domate
kripë
Biber i zi

Lahmaxhuna praktik

Hapat

1

Përbërësit e brumit vendosni në një enë të thellë, përzieni dhe mbylleni brumin me kapak, e lëni në pritje rreth 1 orë.

2

Pas pritjës së nevojshme brumin e ndani në 14 kulaçe të vogla të cilat i hapni me ndihmë të t’holluesit.

3

Petët i fërgoni në tigan në të dy anët ndërsa domatet, qepët, specat i preni në copa të vogla dhe i fërgoni në të njejtin tigan.

4

Pastaj ia shtoni mishin, specat, salcën, erëzat dhe i fërgoni në temperaturë të ultë.

5

Pas pjekjës petëve përmbi ia vendosni glazurën e përgatitur, lahmaxhunat e përgatitur i shërbëni me ajran ose jogurt.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje