Kunguj në qese

Kunguj në qese

Përbërësit

gjysme kg kunguj
2 gota sheqer
1 kanellë
Qese të furrës
Përmbi
tahin

Kunguj në qese

Hapat

1

Në qese i vendosim kungujt e prerë, sheqerin dhe kanellën. Qesën e mbyllim e pshtojmë në 3-4 vende.

2

Qesën e vendosim në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 40 minuta.

3

Pas pjekjës e vendosim në pijat dhe përmbi e zbukurojmë me tahin.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje