Kroketa – qofte peshku

Kroketa – qofte peshku

Përbërësit

300 gr gjuhëz e pastruar
2 karrota
1 finokë
1 preshë vetëm pjesa e bardhë
2 patate
pak lulelakër
Për veshjen e kroketave
1 vezë
disa lugë miell
disa lugë galetë (peksimadhe)
vaj kikiriku per skuqje
kripë

Kroketa – qofte peshku

Hapat

1

Pastroni peshkun me kujdes nga halat dhe vendoseni të ziejë së bashku me perimet me pak kripë.

2

Nëse dëshironi mund edhe t’i piqni në furrë ose t’i zieni në avull, kjo e fundit është më e shëndetshme. Grini perimet me peshkun në një mikser dhe bëjini pure.

3

Formoni me duar qofte të vogla të cilat do t’i lyeni më parë në miell, pastaj me një vezë të rrahur dhe me galetë.

4

Skuqini në vajin e nxehtë derisa të bëhen krokante. Hiqini, përthajuni vajin e tepërt me një letër kuzhine dhe nëse është e nevojshme shtoni akoma pak kripë sipër.

5

Shënim: Për t’i shërbyer ato si një antipastë mund t’i fusni brenda erëza, si majdanozi, rigoni etj., hudhër, disa kokrra ullinj, lëkurat e grira të një limoni. Janë fantastike për të shoqëruar një gotë verë të bardhë.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje