Krofne praktike

Krofne praktike

Përbërësit

2 vezë
1 litër qumësht
lugë të gjellës 4 sheqer
1 lugë të çajit kripë
1 lugë maje
1 lugë të çajit Pluhur pjekje
miell sipas nevojës

Krofne praktike

Hapat

1

I derdhim të gjithë përbërësit në një enë të thellë.

2

Brumin e lëmë në pritje rreth 30 minuta, pas pritjës së nevojshme e ndajmë të copa të vogla dhe fillojmë të formojmë krofne.

3

Krofnet i vendosim në tigan për pjekje, pas pjekjës përmbi i hedhim sheqer pluhur.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje