Krep me koper

Krep me koper

Përbërësit

2 vezë
1 gotë qumësht
2 lugë të gjellës vaj
1 gotë miell
kripë
djathë

Krep me koper

Hapat

1

Përbërësit e krepit i derdhim me rend në një enë, i përziejmë mirë dhe së fundmi ia shtojmë koperin e prerë.

2

Tiganin e lyejmë me vaj, në të derdhim glazurën e krepit, e pjekim në të dy anët.

3

Pas pjekjës ia vendosim djathin dhe e shërbejmë të ngrohtë.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje