Krem supe për iftar

Krem supe për iftar

Përbërësit

100 gr margarin
1 qepë e vogël
3 hudhër thelpinje
½ filgjan selino e grirë imet
1 karrota e vogel
1 pjese pulë (mundet krih,ose ndonje pjese tjeter)

Krem supe për iftar

Hapat

1

Ziejme mishin e pules te kriposur pak derisa te mund te largojme nga eshtrat.

2

Kullojme mishin nga lengu dhe leme te ftohet.

3

Ne nje ene tjeter qesim margarinen,qepen dhe hudhren e grire imet,fergojme per 10 minuta derisa te zbutet qepa,shtojme karrote e grire ne rende dhe selinon e grire imet dhe fergojme edhe per disa minuta.

4

Ne kete ene shtojme supen e pules,2 filgjan qumesht,mishin e coptuar imet dhe veme te vloje.

5

Ne 1 filgjan qumesht qesim miellin dhe perzijmemkire derisa te mos mbeten kokerrza nga mielli.

6

Kete mase e shtojme tek supa qe vlone dhe perzijme derisa te sup ate merr dendesine e duhur.

Komento ose bëj një pyetje