Krem supe e thartë

Krem supe e thartë

Përbërësit

mish pule(mundet pule e tere,ose pjese te imta si krih p[ule etj)
2 vezë
4 luge kos
5-6 luge qumësht
2-3 luge miell
2-3 luge ajkë (maze ose hoplla per kuzhine)
1-2 thelbinjë hudhër
melmesa (krip,piper izi,vegete)magdanoz

Krem supe e thartë

Hapat

1

Ne nje ene te thelle qesim pulen e pastruar dhe ten dare ne pjes ose vetem pjeset e imeta te pules dhe veme te ziejme me 1.5 l uje ne te cilin kemi vene edhe melmesat.

2

Pasi zien m ishi I pules,lergojme nga ena ku zien mishin,dhe ujin ku eshte zier pula shtojme perzxierjen me hudhren e grire imet,vezet,kosin,qumeshtin,miellin,dhe ajken.

3

Ne supen qe vlone shtojme gradualsiht duke perzier me luge masen dhe lleme te ziej edhe per 4-5 minuta.

4

Sipas deshires pjeset e mishit I kthejm ne ene ku eshte zier supa ose I fergojme vecmas ne nje ene tjeter.

5

Supa servohet e nxehte dhe ka nje shije shume te kendshme.
(sipas deshires shtojme misra te ziera,magdanoz te grire etj),.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje