Krem biskota me pjeshkë

Krem biskota me pjeshkë

Përbërësit

200 gr biskota
4 puding vanilje
1 l qumësht
125 gr margarin
8 luge sheqer
2 qese Krem pana (shllag) te pergaditura sipas udhezimeve ne qeske
500-600 gr pjeshka

Krem biskota me pjeshkë

Hapat

1

Perzijme pluhurin e pudingave me 200 ml qumesht te ftohet,kuse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje me sheqerin.

2

Pastaj perzijme perbersit dhe perzijme derisa te trashet pudinga.

3

Largojme nga zjarri,shtojme margariene dhe leme te ftohet pak.

4

Ne kallep katrore me madhesi 20x30 qesim nje shtrese biskotash,pastaj ne kremin e vaket te pudinges qesim 300-400 gr pjeshke te grira dhe perzijme.

5

Kremin me pjeshket e qesim mbi shtresen me biskota,pastaj pasi te ftohet mire shtojme krem panen ne pergaditur ne shkume te forte.

6

Me pas qsim edhe n je shtrese pjeshke te grira dhe leme te ftohet teresisht embelsira.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje