Krelanë e kollomojtë-misri

Krelanë e kollomojtë-misri

Përbërësit

1 gote miell misri (250 ml)
1 gote miell gruri
100 ml vaj
200 ml jogurt (kos)
2 vezë
1 pluhur për pjekje
kripë
margarinë

Krelanë e kollomojtë-misri

Hapat

1

Rrahim vezet mire,shtojme jogurtin,vajin dhe miellin e misrit.

2

Shtojme dhe miellin e grurit te perzier me pluhurin per pjekje dhe kriposim sipas shijes.

3

Masen e pergaditur e qesim ne tepsi te lyer me vaj dhe pjekim ne 200 grade per 15-20 minuta.

4

Pas pjekjes lyejme persiper me margarin derisa eshte e ngrohte dhe servojme te nxehte te prere ne katrorka sipas deshires.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje