0 0
Komposto kumbulle

Komposto kumbulle

  • Mesatare

Përbërësit

1kg kumbulla
5gota ujë
sheqer
1luge kafeje
5lule karafil

Ruajeni kete recetë

Ju duhet të kyqeni apo regjistroheni që të ruani recetat tuaja të preferuara në koleksione.

Komposto kumbulle

  • Mesatare

Hapat

1

Qerojme kumbullat nga lekura e farat i shplajme dhe i veme ne kullese per te kulluar. Ne nje tenxhere do te hedhim masen e ujit dhe lengun e limonit ku e leme te zieje 2 minuta nga momenti i zierjes.

2

Ne kete moment ne do te hedhim sheqeri duke e trazuar deri sa sheqeri te jete tretur pjeserisht.

3

E leme te zieje deri sa sheqeri eshte tretur dhe me sy na duket qe eshte bere nje shurup i holle.

4

Hedhim kumbullat ne sherbet ku e leme te zieje vetem gjysem ore nga momenti i zjerrjes. Hedhim edhe karafilat.

5

E heqim nga zjarri dhe e leme te ftohet. Ne kete moment kompostua eshte gati. Me vone e fusni ne frigorifere ne ene qelqi. Eshte fantastike.

Ruajeni kete recetë

Ju duhet të kyqeni apo regjistroheni që të ruani recetat tuaja të preferuara në koleksione.

Loading...

Vlerso Receten

Vlersimet e Recetes

Nuk ka vleresim për këtë recetë ende