Kofshë pule të mbushura

Kofshë pule të mbushura

Përbërësit

6 kofshë pule
200 gr djathë kaçkavall
200 ml senf (mustarde)
150 gr djathë
50 gr përshutë e grire imet
kripë
piper i zi
100 ml ujë
100 ml vaj

Kofshë pule të mbushura

Hapat

1

Kofshet e pules i zgjedhim nga me te medha,pastrojme dhe largojme ashtin.

2

Rrahim me cekan kuzhine,kriposim,piperosim .

3

Pjeset e mishit te kriposura dhe piperosura,lyejm me mustarde.shtojme kackavallin e grire ne copeza te vogla,djathin e grire,pershuten e grire dhe palosim ne forme roleje.

4

Rolete nga mishi i pules i radhisim ne tave te lyer me vaj,shtojme ujin dhe vajin dhe mbulojme me alufolie.

5

Pjekim ne furre ne 170 grade derisa te marrin ngjyre te kuqrremt.

6

Ne nderkohe lagim persiper me lengun qe leshon mishi gjate pjekjes,pastaj ne fund largojme alufolien dhe leme edhe per 10 minuta ne 200 grade.

7

Servojme me sallate te bollshme me perime.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje