Kofshë pule në salcë domatesh

Kofshë pule në salcë domatesh

Përbërësit

6 kofshë pule
350 gr salcë domatesh
1 luge vegete
40 ml vaj ulliri
kripë
biber i zi

Kofshë pule në salcë domatesh

Hapat

1

Mishin epules e pastrojme dhe ndajme ne dy pjese(ndaj kacikun nga shpatulla).

2

Ne nje tigan te madh qesim vaj,nxehim mire vajin dhe fergojme pjeset e mishit te pules ne te dyja anet per nga 5 minuta derisa te marrin pak ngjyre.Mishin e largojma nga tigani,qesim ne enen e qelqit zjarrerezistuese.

3

Shtojme pastaj salcene domates(nese e pergaditni vet mund te shtoni dhe magdanos ose borzilok ,shtojme 200 ml uje te vluar,ne te cilen e kemi tretur vegeten.

4

Pastaj taven e fusim ne furren e parangrohur ne 180 grade dhe pjekim edhe per 1 ore.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje