Kjo pjatë patjetër duhet të jetë në tavolinën festive, vezë të mbushura me ton

Kjo pjatë patjetër duhet të jetë në tavolinën festive, vezë të mbushura me ton

Përbërësit

Për 4 persona
4 vezë
5 kokrra ullinj jeshil
60 gr ton
2 lugë majoneze
kripë

Kjo pjatë patjetër duhet të jetë në tavolinën festive, vezë të mbushura me ton

Hapat

1

Kjo lloj antipaste është vërtetë shumë e thjeshtë dhe e shpejtë për tu realizuar.

2

Fillimish ziejmë vezët dhe i ndajmë në mes sa janë ende të ngrohta.

3

I heqim të kuqin pa prishur pjesën e bardhë.

4

Në një mikser hedhim të kuqet e vezëve, ullinjtë, tonin dhe majonezën.

5

E përziejmë masën derisa sa të krijohet një përbërje homogjene dhe më pas e ndajmë nëpër gjysmat e vezëve, duke i mbushur ato me kujdes.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje