Kiflet më të lehta në botë

Kiflet më të lehta në botë

Përbërësit

2 vezë
1 gote (200 ml) qumësht te vaket
1 gote ujë te vaket
1 gote vaj
1 luge maja (kvasac,tharem buke)
1 luge sheqer
1 luge kripë
1 kg miell

Kiflet më të lehta në botë

Hapat

1

Ne goten me uje te vaket qesim sheqerin,majen dhe leme te fermetohet.

2

Me pas ne nje ene te madhe qesim majen e fermtuar,vezet e rrahura,vajin dhe qumeshtin e vaket.

3

Shtojme miell gradualisht derisa te behet nje brume i bute,mbulojme enen dhe lene me ne vend te ngrohet.

4

Pasi te dyfishohet vellimi,brumin e nxjerrim ne tavolinen e permillur dhe formojme toptha te cilet i radhisim ne tepsi te lyer me vaj ose margarin.

5

Secilin nga topthat e presim anash me thike duke bere keshtu petale te luleve dhe leme te fryhen edhe per 15 minuta.

6

Me pas lyejm me te verdhe veze dhe pjekim ne 200 grade per 20 minuta

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje