Kifle rrumbullake

Kifle rrumbullake

Përbërësit

2 vezë
2 gota qumësht i vakët
1 gote ujë
1 gote vaj vegjetal
2 maja buke
2 luge te gjelles sheqer
1 luge te çajit kripë
miell
Për ta lyer
1 luge te gjelles gjalpë

Kifle rrumbullake

Hapat

1

İ përzieni të gjithë përbërësit dhe e përfitoni një brumë të butë.

2

Ia jepni formën kifleve dhe i vendosni në tepsi, e lëmë pak në pritje dhe i lyejmë të gjitha kiflet me gjalpë.

3

İ vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje